Napsali o nás | Tomu se nechce ani VĚŘIT! Co je největší slabina božského Karla Gotta? | Galavečer pro Slunce

29 06 2015

Tomu se nechce ani VĚŘIT! Co je největší slabina božského Karla Gotta?

Karel Gott (75) je známý nejen coby geniální pěvec, ale také svou vášní pro kreslení. Zpěvák proto nemohl odolat návrhu španělského umělce Emilia Fornielese, který se Mistra rozhodl zvěčnit během jednoho krátkého dopoledne.
 
Všechno se to dělo v rámci Nadačního fondu Slunce pro všechny, který se rozhodl výsledný portrét v závěru dne vydražit. Mistr Gott se zaujetím sledoval práci španělského malíře a svěřil se, v čem on sám na plátně zatím stále tápe.
 
„Já sám sice maluji, dělám expresionismus a impresionismus, ale portréty se mi nedaří! Nedokážu vystihnout ty charakteristické rysy ve tváři. Emilio je ten typ malíře, který umí nakreslit vaši duši. Doufám, že tady dnes něco odkoukám," svěřil se na terase hotelu Le Palais Art Hotel Praha.
 
„Jinak mám ale svých portrétů doma spoustu, od fanoušků, ale málokde jsem si podobný. Možná je to dobře," smál se Karel na terase hotelu, zatímco se jej španělský malíř během šedesáti minut snažil zachytit na plátně.
 
„Práce Emilia mě zajímá také proto, že tvoří zcela netypickou technikou. Kreslí můj portrét vzhůru nohama a po částech, navíc ve výsledku vystihne jen část obličeje," vysvětloval Gott.
 
Karel dodává, že i přes svoji časovou vytíženost má momentálně jeden obraz rozkreslený. Jmenuje se Praha v modrém. „Samozřejmě, že i já rád experimentuji, a to nejen v malířství, ale i v hudbě. Ale vždy se to snažím provádět tak, aby si toho lidi nevšimli. Mí fanoušci totiž mají jakékoli změny strašně neradi," míní Karel.
 
Ten se v hotelu setkal nejen s malířem Emiliem, ale také se světově uznávaným vizážistou Giovannim Fasiellou. Právě u něj si Gottova dcera Dominika dělala v ten samý den v témže hotelu vizážistický kurz.
 
Foto: Hermina
 

Doporučujeme